Блог учителя української мови та літератури Рівненської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів №23 Рівненської міської ради Саприкіної Наталії Олександрівни
неділя, 23 жовтня 2016 р.
четвер, 25 серпня 2016 р.
Лескар у Рівному
вівторок, 16 серпня 2016 р.
ЗНО-2016: підсумки
Сьогодні переживаю дежавю, адже минулого року писала вдячні слова випускникам 2015 року. Цьогоріч знову маю привід подякувати своїм випускникам, але вже 2016 року. Подякувати за те, що успішно склали ЗНО і довели насамперед собі, що "життя нічого не дарує без тяжкої праці". Результати Ваших зусиль - гідні найкращих столичних навчальних закладів, адже 25 із 41 учня (60,98%) здобули бали вище 180. Ви стали першими у місті та області за результатами ЗНО з української мови та літератури, третіми - за результатами ДПА з української мови. Сьогодні Ви вже студенти найкращих вузів нашої країни, тож бажаю бути й надалі успішними. Не забувайте, що доля прихильна лише до тих, хто наполегливо працює. Божої ласки і мирного неба, а решту Ви обов'язково здобуте самі!
четвер, 21 квітня 2016 р.
Чужої біди не буває
21 квітня у вестибюлі Рівненської ЗОШ №23 яблуку ніде було впасти: учні 5-10 класів ярмаркували. Наші діти також долучилися до цього Великоднього ярмарку, адже ними керувало велике бажання допомогти своєму однолітку, учню Рівненської ЗОШ №20, який захворів страшною недугою. Торгівля була жвавою: діти навипередки розхвалювали солодощі, які вони разом із своїми матусями приготували вдома. Продавці не скупилися на усмішки, а покупці - на гроші, тому що всі розуміли, що кожна копійка важлива, бо буде направлена на порятунок життя. Особливу вдячність хочу висловити матусям Друзя Рувіма, Рухер Софії, Ткач Марії, Патріюка Юрія, Солодчука Михайла, Кроля Дмитра, Тимощук Анни, Семенюк Софії, Величко Вікторії, Погорільця Владислава, Бугринець Анни, Мелешко Вікторії, адже Ви не тільки долучилися до благодійної справи, а й показали своїм дітям, що чужої біди не буває, а милосердя і доброта - цінніші за будь-які скарби світу. Велике Вам спасибі!
понеділок, 18 квітня 2016 р.
200 способів увиразнити мовлення словами ввічливості
Той, хто сіє чемність, пожинає дружбу; той, хто насаджує доброту, збирає врожай любові; благодать, що вилилася на вдячну душу, ніколи не бувала безплідною, і вдячність зазвичай приносить винагороду (Василь Великий).
Слова ввічливості - лакмусовий папірець вихованої людини. Своєчасно вимовлені слова ввічливості - гарантія швидкого й успішного встановлення контакту, прихильного ставлення співбесідника, бажання продовжити з вами спілкування. А чи завжди ви користуєтеся усім багатством цих витончених слів? Пригадайте, як ви звикли вітатися? Скількома способами зможете ввічливо відмовити чи виявити згоду із співрозмовником? У посібнику доктора педагогічних наук, професора Валентини Бадери "200+ простих способів увиразнити мовлення словами ввічливості" ви зможете знайти 45 способів сказати ввічливо "Ні", 23 способи вибачитися, 14 - порадити, 15 - привітатися, 27 - похвалити, 18 - підтримати, 14 - подякувати. Тож, якщо ви хочете увиразнити своє мовлення етикетними засобами, досягти успіхів у сфері спілкування, можете безкоштовно завантажити цю книжку за таким покликанням: http://xhoegave.plp7.ru/
неділя, 17 квітня 2016 р.
Онлайн-тестування у форматі ЗНО
Перевірте свої знання! Електронний тренажер від видавничої групи "Основа" – безкоштовний тест ЗНО.
Успіхів вам, майбутні абітурієнти!
Успіхів вам, майбутні абітурієнти!
вівторок, 12 квітня 2016 р.
Скажемо "Ні!" шкідливим звичкам
вівторок, 5 квітня 2016 р.
пʼятниця, 1 квітня 2016 р.
Про серйозне жартома
Як почувається вчитель після уроків?
А ось так:
А ось так:
Усі не(учителі) мають знати, що робота вчителя важка й емоційно виснажлива. Не вірите? Тоді постійте перерву посеред шкільного коридору, зупиняючи малечу, що летить стрімголов. Після дзвінка зайдіть до класу і зверніться до учнів. Порахуйте, скільки часу вам знадобилося, щоб привернути до себе увагу. А після шостого уроку - засідання методичного об'єднання, позакласні заходи, педрада або інші методичні задоволення... а також перевірка зошитів, підготовка до уроків, робота з журналами, батьками... а ще МАН, олімпіади, конкурси... і знову конкурси...
Тож, наші Рідні, Учні, Батьки і всі ті, хто не стоїть щодня перед першою партою, чекаємо від Вас лише розуміння, допомоги і гідного ставлення до нас, вчителів.
За посібником В. Садкіної
"Маленькі секрети учительського успіху. Навчаємо з радістю"
середа, 23 березня 2016 р.
Де найцікавіше місце у Рівному?
А чи знаєте ви, як виглядають жук-скарабей, скорпіон, фаланга, оса-сколія, деревний богомол, тарган-черепашка чи навіть річковий краб? Учні нашого класу тепер зможуть розказати вам не лише про цих жителів Землі, а й про багатьох інших незвичайних представників флори та фауни нашої планети. Адже 22 березня вони побували в музеї «Кунсткамера природи».
вівторок, 22 березня 2016 р.
Перемога в турнірі юних журналістів
22 березня на базі Рівненської ЗОШ
№22 проходив обласний етап Всеукраїнського учнівського турніру юних журналістів,
в якому брала участь команда нашої школи. Нечаєва Марта, Ніколайчук Юлія,
Буднік Марія, Федосєєва Софія, Тимчаюк
Вікторія здобули в цих змаганнях ІІ місце. Від І місця нашу команду відділили 0,75
балів. На високому рівні дівчата продемонстрували свої
вміння доповідати, вести наукову дискусію, ілюструвати власну доповідь. Вони
були толерантними в оцінці опонентів, переконливими та впевненими у своїх
висловлюваннях. Журі відзначило високий рівень підготовки учениці 11-А класу Нечаєвої Марти, яка не мала собі рівних
у веденні дискусії, бо професійно підійшла до висвітлення порушених питань.
Дівчатка,
вітаю вас із перемогою. Ви дійсно були найкращі! Не спиняйтеся на
досягнутому, а й надалі підкорюйте вершини журналістики!
середа, 16 березня 2016 р.
"Садок вишневий коло хати" Т. Г. Шевченка
"Під цим віршем могли б підписатися і Пушкін, і Гете, і Шиллер, і Гайне - він аж проситься на полотно. Це зразок лірики живописання. Тут картина народного побуту змальована так, що є надбанням людства... Переносити національне на загальнолюдське, на загальнолюдський грунт - це таємниця генія..."
Дмитро Овсяников-Куликовський
Любі п'ятикласники, поміркуйте, у чому ж геніальність цього світового шедевру. Чекатиму Ваших відповідей на уроці.
пʼятниця, 11 березня 2016 р.
Є поети для епох
Ліна Костенко – це позиція. Національна. Горда. З
глибинним почуттям людської гідності… Поетеса в повсякчасному внутрішньому
діалозі з історією, сьогоднішнім днем і днем майбутнім. Ліна Костенко нагадує
нею ж витворений образ «пілігрима віків», який подорожує дорогами історії,
прямуючи до свого Слова.
М. Жулинський
Зачаруйте словом Ліни Костенко:
доберіть вислови, які запали в душу, створіть мотиватори.
середа, 9 березня 2016 р.
Прелюдія до життєпису Тараса Шевченка
Тарас Шевченко... Чи не найвидатніший за народністю поет нашої планети, а для України він ще й Пророк, Месія, Рятівник нації. Його глибокомудрий "Кобзар" недаремно народ назвав другим Євангелієм, а його автора - синонімом до слова Україна. Шевченко - наш всесвіт, наш патент на благородство перед людством.
Борис Степанишин
Тарас Шевченко народився 202 роки тому, але нас і сьогодні хвилює його життя. Ми і сьогодні хочемо знати, як склалась його прижиттєва доля, як він жив і працював, з ким дружив, кого любив, а кого ненавидів. Про це, про велику Людину, життя котрої український письменник Олександр Гаврилюк назвав величавою поемою, згустком великої трагедії мільйонів українців, і піде мова на наших уроках. Тож запрошую Вас, любі п'ятикласники, переглянути стрічку часу, присвячену життєвій долі Кобзаря. Поцікавтеся біографією Тараса Григоровича, відшукайте цікаві факти з його життя і запропонуйте на уроці свою розповідь про життєвий шлях поета. Успіхів та цікавих знахідок!
четвер, 25 лютого 2016 р.
Презентація альманаху "На мольбертах днів"
У четвер 25 лютого відбулася презентація щорічного альманаху творчості юних митців слова Рівненської Малої академії наук учнівської молоді «На мольбертах днів».
У конференц-залі Рівненського Будинку
вчених зібралися усі небайдужі до рідного слова: старшокласники та студенти
вищих навчальних закладів, чиї творчі добірки побачили світ на сторінках альманаху,
вчителі, батьки, гуртківці РМАНУМ. Привітати юних поетів та прозаїків прийшли
Святослав Миколайович Сидорук, начальник відділу загальної середньої та
дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації,
Олександр Анатолійович Андрєєв, директор Рівненської Малої академії наук
учнівської молоді, письменники Неоніла Ананіївна Диб’як та Юрій Павлович
Береза.
Усіх присутніх у залі згуртувало щире й
схвильоване, виважене й добірне СЛОВО. Приємно, що під час презентації дев‘ятого
числа альманаху «На мольбертах днів» звучала поезія і нашої одинадцятикласниці
Нечаєвої Марти, яка подарувала усім присутнім вірш «Це тобі лиш».
понеділок, 22 лютого 2016 р.
Переможці МАН-2016
20 лютого завершився ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту Малої академії наук. Приємно, що цьогоріч ІІ місце одразу у двох секціях: "Літературна творчість" та "Журналістика"- посіла учениця 11-А класу Нечаєва Марта. На засіданні секції "Літературна творчість" упевнено і креативно представила свою роботу ще одна учениця 11-А класу - Яковець Світлана.
Дівчатка! Вам, талановитим, ерудованим, креативним, бажаю ще багато приємних перемог, наснаги, творчих здобутків і дякую за виконану роботу!
неділя, 14 лютого 2016 р.
ЗНО-2016
Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти оприлюднено вебінар щодо особливостей ЗНО з української мови та літератури в 2016 році. Запрошую переглянути одинадцятикласників та їхніх батьків.
субота, 13 лютого 2016 р.
Простий спосіб виділитися з натовпу
Хочете виділитися з натовпу і перестати бути таким же, як усі? Почніть читати. Кожен з нас знає, що читати круто, читати корисно, але роблять це далеко не всі. Така ж ситуація і з правильним харчуванням, тренуваннями, сном - список можна продовжувати досить довго. Більшість людей наче просто не хочуть ставати розумнішими і отримувати нові знання.
Звичайно, зараз отримати порцію розваг набагато легше і простіше, ніж раніше. Facebook, комп'ютерні ігри, телевізор - все знаходиться так близько, що потрібно лише простягнути руку. Цьому складно чинити опір. Але цьому треба опиратися.
З якою б проблемою Ви не зіткнулися,
понеділок, 1 лютого 2016 р.
І знову перемога!
Щойно розпочався ІІ семестр, а у нас знову радісна звістка: учениці 11-А класу Яковець Світлана, Мазур Анна та Гордійчук Ярослава здобули перемогу в І етапі конкурсу-захисту учнівських робіт Малої академії наук. Дівчата презентували свої творчі роботи у секції "Літературна творчість": творча робота Яковець Світлани "Теорія вибуху" здобула І місце, Анна Мазур посіла ІІ місце (творча робота "Ні ворони. Ні столи"), а Гордійчук Ярослава отримала ІІІ місце за роботу "Дистанція". Щиро рада успіхам своїх вихованців. Вітаю Вас, дівчатка, із перемогою. Нехай щастить у житті і збуваються найзаповітніші мрії.
четвер, 21 січня 2016 р.
пʼятниця, 15 січня 2016 р.
Один вдома: відповідальність і обов'язки
У зв’язку з оголошенням у школах Рівного з 18 по 22 січня карантину більшість дітей перебуватимуть вдома без нагляду дорослих. У ці дні батьки повинні попередити своїх дітей про речі, яких робити не можна за жодних обставин.
Підписатися на:
Дописи (Atom)