Мовний дивосвіт

   
Вивчайте, любіть свою мову,
як рідного неба блакить.
В. Сосюра
______________________________________________
Замість передмови
Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших з-поміж них - мова. Здається, ми знаємо якесь слово, немовби розуміємо його. Проте все, що закладено в нього упродовж віків, нерідко не можемо повною мірою видобути. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб заховане у слові постало перед нами у всій красі, глибині і неповторності. Кожен день дає нам урок пізнання. І завжди, і скрізь наш учитель - мова. Усі захоплюються працею майстра - людини, яка віртуозно володіє відповідним знаряддям. Є і майстри слова, що досконало опанували найскладніше і найдивовижніше знаряддя - мову. Такими майстрами стають лише закохані у слово, лише ті, хто щоденно шліфує його, досягає гармонії думки і слова.
Хочеться на початку нашої мандрівки сторінкою блогу "Українська мова" побажати тобі, Читачу, більше заприязнитися зі словом, проникнути в його незмірні глибини.

Хто любить, той легко вчить
Якщо з українською мовою
в тебе, друже, не все гаразд,
не вважай її примусовою,
полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
а хто любить, той легко вчить:
все як пишеться, в ній вимовляється, -
все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
і Франкова у ній душа.
                                                Дмитро Білоус


Джерела слов'янської писемності
   Виникнення писемності - епохальний крок поступу в історії кожного народу.  Тривалий час побутувала думка, що наша писемність з'явилася лише після хрещення Русі, коли з Візантії та Болгарії прийшли богослужебні книги. Проте у багатьох місцях, де колись селилися наші пращури, особливо в Північному Причорномор'ї, археологи не раз знаходили на кам'яних плитах, надгробках, амфорах таємничі, незрозумілі знаки. Саме ці знахідки дали підстави дослідникам стверджувати, що слов'яни мали примітивне письмо ще в першій половині І тисячоліття. І так було до тих пір, поки великими просвітителями слов'ян - братами Кирилом і Мефодієм - не був створений алфавіт. То хто ж вони, слов'янські вчителі Кирило та Мефодій ?  Про творців слов'янської азбуки Кирила та Мефодія ви зможете дізнатися більше, прочитавши вікі-статтю "Кирило та Мефодій" чи переглянувши відеофільм "Скрижалі душі".                                                                                   

                                                       
        Відчуй різницю 
 Українська мова має безліч особливостей, і те, яке слово Ви вибрали, формує уявлення про Вас як мовця. Адже неправильно вжите слово може не тільки виставити Вас невігласом, а й повністю змінити значення сказаного. Разом із відомим українським мовознавцем Анатолієм Васяновичем Ви зможете дізнатися, як правильно вживати українські слова та будувати словосполучення. 


               
На каналі YouTube Ви зможете переглянути інші відеоролики авторів Сергія Лавриненка та Української Мови про правильність слововживання.
                                                                
Будьмо знайомі!
   Якщо Вам цікаво вивчати українську мову, познайомтеся із Лепетуном, героєм сайту "Мова - ДНК нації." Саме з ним Ви пригадаєте основні правила правопису, вивчите нові фразеологізми, навчитеся правильно наголошувати слова і позбудетеся суржику. Вам допоможуть оригінальні ілюстрації, цікаві вправи і корисні статті.

Наступний сайт "Чиста мова" ознайомить Вас із багатством української мови: власне українськими словами, особливостями слововживання, фразеологізмами, наголосами, властивими нашій мові. На цьому ж сайті ви також  зможете виконати тести, переглянути мультфільми, послухати пісні, прочитати українську поезію і прозу.